Dlaczego kamera termowizyjna z Teledyne FLIR?

20
powodów

20 powodów dla których warto kupić kamerę termowizyjną Teledyne FLIR. Zapoznaj się z argumentami, które na pewno pomogą podjąć właściwą decyzję.

Czy wiesz, że; powszechnie stosowane już pojęcie „termowizja” pochodzi od nazwy pierwszej pomiarowej przenośnej kamery o nazwie „Thermovision”, wyprodukowanej przez firmę Agema dzisiejszy Teledyne FLIR.

1

10 lat gwarancji na detektor.

Detektor – to najważniejsza i najdroższa część kamery termowizyjnej.

Teledyne FLIR wprowadził program gwarancyjny – 2 lata gwarancji dla całej kamery i 10 lat gwarancji na detektor. Program obejmuje każdą kamerę termowizyjną z naszej oferty.

2

Ponad 60 lat doświadczenia.

Teledyne FLIR od 60 lat zajmuje się produkcją wyłącznie dla termografii. Obecne kamery termowizyjne tej firmy to już 7 generacja. Tu znjadziesz kamery trwałe, niezawodne, ergonomiczne i intuicyjne.

3

Produkcja kamer tylko w Europie i USA.

Kamery termowizyjne Teledyne FLIR produkowane są w kilku zakładach na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki w Szwecji, Estonii i Francji.

4

Oprogramowanie dla 3 platform.

Teledyne FLIR przygotował oprogramowanie współdziałające z systemami producentów Apple, Microsoft i Google. Teraz można przeprowadzić analizę i wykonać raport termowizyjny w komputerze, tablecie i smartfonie.

Teledyne FLIR opracował prosty i szybki program dla przeglądarek internetowych webviewer.

więcej o oprogramowaniu >

5

4 sposoby komunikacji.

Teledyne FLIR zapewnia kilka sposobów przenoszenia termogramów z kamery do miejsca analizy /komputera, tabletu czy smartfona/.

Wykorzystaj to co szybkie i łatwe: kabel USB, karta SD, pendrive lub własną sieć WiFi kamery termowizyjnej i prześlij termogramy bezprzewodowo.

6

Termogramy w formacie jpg.

Każda kamera termowizyjna Teledyne FLIR wykonuje termogramy w najpopularniejszym formacie zdjęć .jpg.

Bez specjalnej dodatkowej obróbki możesz przesłać termogramy do komputerów, tabeltów i telefonów komórkowych.

7

Łączność bluetooth.

Teraz kamery termowizyjne Teledyne FLIR posiadają bluetooth. Umożliwia to bezprzewodową współpracę kamery z miernikami produkcji Teledyne FLIR oraz

słuchawką bezprzewodową w celu nagrywania komentarzy do termogramów.

więcej >

8

Łączność wifi.

Kamery termowizyjne Teledyne FLIR współpracują z oprogramowaniem mobilnym dla urządzeń Apple i Android. Prześlij wykonane termogramy do tabletu lub smartfona i przygotuj raport, jeszcze w miejscu badań termowizyjnych.

więcej >

9

Dotykowy wyświetlacz.

Niezwykłym ułatwieniem w pracy z kamerą termowizyjną jest dotykowy wyświetlacz. Obsługa menu jednym palcem; zmiana parametrów pomiaru, uruchamianie i usytuowanie funkcji pomiarowych w dowolnym miejscu wyświetlacza, analiza termogramów.

Do dyspozycji są również tradycyjne przyciski.

10

Niespotykanie intuicyjne menu.

Każda kamera termowizyjna Teledyne FLIR to niezwykle proste menu obsługiwane w języku polskim. Intuicyjne, pozwalajace w 3 krokach uruchomić najważniejsze funkcje pomiarowe.

11

Podświetlane przyciski.

To standard w kamerach termowizyjnych Teledyne FLIR. W czasie pomiarów w nocy, czy w ciemnych pomieszczeniach podświetlane przyciski zawsze ułatwią orientacje i zwiększą komfort w czasie pracy.

12

Wskaźnik laserowy.

Użycie wskaźnika laserowego pozwala zorientować się operatorowi na co „patrzy” kamera termowizyjna a skuteczność poprawi „punkt lasera” wyświetlany na monitorze kamery Teledyne FLIR.

Funkcja „laser” uruchamiana jest jednym przyciskiem.

13

Unikalne funkcje pomiarowe.

Standardowe funkcje pomiarowe kamer Teledyne FLIR: punkt pomiarowy, obszar pomiarowy z ruchomymi znacznikami minimalnej i maksymalnej temperatury, izotermy /poniżej, powyżej, przedział/.

Wybrane modele kamer Teledyne FLIR mają coś jeszcze:

-profil liniowy, obrazujący w postaci wykresu na monitorze kamery rozkład temperatury wzdłuż linii,

-delta T, podaje różnice temperatur między wybranymi dowolnymi funkcjami pomiarowymi,

14

Funkcja alarm punktu rosy.

Funkcja będąca podstawą pomiarów prowadzonych w budownictwie. Dzięku tej funkcji zobrazujesz miejsca zagrożone osadzaniem się wilgoci zawartej w powietrzu.

Funkcja dostępna we wszystkich kamerach termowizyjnych Teledyne FLIR dedykowanych branży budownictwo.

15

Funkcja alarm izolacji.

Funkcja pozwalająca wskazać i udokumentować miejsca w przegrodach budowlanych, których stan izoalcji odbiega od oczekiwanych.

Funkcja dostępna we wszystkich kamerach termowizyjnych Teledyne FLIR dedykowanych branży budownictwo.

16

Funkcja MSX.

Nowa, opatentowana technologia Teledyne FLIR zapewniająca uwidocznienie zarysów obiektów na obrazie termowizyjnym w czasie rzeczywistym.

Zalety funkcji:

•Ostrzejszy obraz termiczny – uwidocznienie wszystkich istotnych elementów badanego obiektu, łącznie z możliwością odczytania np. kształtu, zarysu obiektów jak również możliwość odczytania treści na tabliczkach znamionowych.

•Szybsza lokalizacja kształtu a tym samym szybsza droga do rozwiązania problemu.

•Duże ułatwienie przy produkcji raportów, często możliwość wyeliminowania zdjęcia w świetle widzialnym.

17

Funkcja szkicowania.

Funkcja pozwala do każdego wykonanego termogramu dodać opis w postaci wielokolorowego szkicu. Teraz żaden szczegół nie umknie.

18

Funkcja GPS.

Teraz można wykonać termogram ze współrzędnymi GPS a potem nanieś na mapę Google.

Jeszcze nikt tak dokładnie nie opisał mijsca wykonania termogramu np. fragmentu rurociągu sieci przesyłowej.

19

Funkcja thermalfusion.

Funkcja thermalfusion to proces nałożenia obrazu termicznego na obraz w świetle widzialnym. Dzięki temu można wyszczególnić te fragmenty obiektu, których temperatura nas interesuje.

20

Funkcja obraz w obrazie.

Na obraz w świetle widzialnym możemy nanieść dowolnego rozmiaru czworokąt obrazu termicznego badanego obiektu. Natychmiast zorientujesz się w szczegółach.