FLIR Thermal Studio

Najnowocześniejszy program FLIR do raportowania wyników z przeglądów termowizyjnych.

FLIR Thermal Studio to program do łatwego i szybkiego tworzenia raportów termowizyjnych. Przeznaczony jest dla każdego użytkownika – od okazjonalnych pomiarów i raportów z przeglądów termowizyjnych po raporty wykonywane cyklicznie z wielu zdjęć termowizyjnych. Program pozwala zautomatyzować wszystko to co jest możliwe aby ograniczyć stratę czasu na wykonywanie powtarzalnych czynności – raport z kilkuset termogramów możemy wykonać w kilka minut. Do przygotowania oprogramowania wykorzystano kilkudziesięcioletnie doświadczenie FLIR w termowizji dla budownictwa, przemysłu, energetyki czy nauki.

 • Elastyczne szablony raportów
  Zamiast ręcznie tworzyć raport z inspekcji termowizyjnej, zaprojektuj własny szablon i podaj informacje, których potrzebujesz dla tego konkretnego raportu. Praca z szablonami ułatwi i bardzo przyspieszy tworzenie cyklicznych podobnych raportów, zwłaszcza gdy obsługujesz dużą liczbę zdjęć termowizyjnych, zdjęć w świetle widzialnym, filmów radiometrycznych i nie-radiometrycznych.
 • Automatyczne dostosowanie wyglądu każdego termogramu
  Wybierz, jak ma wyglądać obraz termowizyjny w raporcie i automatycznie przenieś ten wygląd na wybrane  pakiety termogramów. W ten sposób skrócisz czas przygotowania każdego raportu z przeglądu termograficznego.
 • Edytor formuł
  Korzystając z formuł, użytkownik może przeprowadzić zaawansowane obliczenia w raportach na podstawie informacji z obrazów termicznych i natychmiast zdiagnozować i automatycznie opisać anomalie temperaturowe. Formuła może obejmować wszystkie operatory i funkcje matematyczne, a także można wyeksportować formuły z jednego raportu, a następnie zaimportować je do innego raportu.
 • FLIR Route Creator – Trasa inspekcji
  Kamera z włączoną trasą inspekcji prowadzi operatora wzdłuż wstępnie zdefiniowanej trasy punktów kontrolnych, gdzie obrazy i dane są gromadzone w uporządkowany sposób. FLIR Route Creator przyspiesza przetwarzanie końcowe i raportowanie, zapewniając, że nic nie zostanie pominięte, a wszystkie wyniki inspekcji są uporządkowane od samego początku. Więcej informacji >
 • Przetwarzanie wsadowe
  Zautomatyzuj zadania które muszą być powtarzane dla każdego obrazu termicznego,  np. ujednolicenie parametrów obiektu, palet kolorów, skali temperaturowej, funkcji pomiarowych.

Specyfikacja – porównanie wersji oprogramowania

FLIR Thermal Studio Starter
FLIR Thermal Studio Standard
FLIR Thermal Studio PRO
Program podstawowy z niezbędnymi funkcjami do przeprowadzenia analizy termowizyjnej z wykonaniem raportu dla przemysłu, budownictwa, energetyki i edukacji. Podstawowe i zaawansowane funkcje aby przeprowadzić analizę termowizyjną we wszystkich zastosowaniach. Polecamy szczególnie dla technologów i pomiarowców wykonujących częste pomiary. Zaawansowane funkcje aby przeprowadzić analizę termowizyjną we wszystkich zastosowaniach. Polecamy szczególnie dla technologów i firm pomiarowych wykonujących wiele raportów z wieloma termogramami.
Subskrypcja bezpłatna, dożywotnia płatna roczna lub dożywotnia płatna roczna lub dożywotnia
Cena katalogowa netto w PLN 0,00 roczna 990,00, dożywotnia 4100,00 roczna 1985,00, dożywotnia 6790,00
Ilość stanowisk pracy w jednej subskrypcji Nielimitowana 2 2
Obsługa w języku polskim Tak
Obsługiwane kamery termowizyjne Wszystkie kamery generujące obrazy w radiometrycznym formacie JPEG (w tym serie A-, B-, C-, K-, T-, E-, GF-, i-, P6- i FLIR One)
System operacyjny Windows 10, 32-bitowy i 64-bitowy; Windows 8.x, 32-bitowy i 64-bitowy; Windows 7 SP1, 32-bitowy i 64-bitowy
Format obsługiwanych zdjęć / termogramów JPG/JPEG, Radiometric JPG/JPEG
Format obsługiwanych plików video MP4, CSQ, SEQ w zakresie (odtwarzanie) MP4, CSQ, SEQ w zakresie (odtwarzanie, strumieniowanie, edycja) MP4, CSQ, SEQ w zakresie (odtwarzanie, strumieniowanie, edycja, nagrywania, zapisu migawki, dodawania znacznika, zapisu wyboru wideo)
Format plików export PDF, XPS, JPG, ATR PDF, XPS, JPG, ATR, CSV PDF, XPS, JPG, ATR, CSV, AVI
Obsługa przesyłu filmów nie-radiometryczne: odtwarzanie i zapis, radiometryczne: odtwarzanie nie-radiometryczne: odtwarzanie i zapis, radiometryczne: odtwarzanie nie-radiometryczne: odtwarzanie i zapis, radiometryczne: odtwarzanie i zapis, dual przesył
Zarządzanie danymi: pobieranie i archiwizacja Tak
Funkcje pomiarowe Punkt, prostokąt, linia, koło, elipsa Punkt, prostokąt, linia, koło, elipsa, delta T, alarm wilgotności i izolacji Punkt, obszar (wielokąty), linia, koło, elipsa, delta T, alarm wilgotności i izolacji
Edytor formuł” Nie Tak Tak
Automatyczne dostosowanie wyglądu każdego termogramu Tak
Przetwarzanie wsadowe Nie Tak Tak
Elastyczne szablony raportów Tak, fabrycznie zdefiniowane wzory raportów, funkcja Quick raport Tak, do 5 predefiniowanych + fabryczne wzory, funkcja Quick raport Tak, predefiniowane wzory – bez ograniczeń + fabryczne wzory, funkcja Quick raport
Trasa inspekcji FLIR “Route Creator – Kreator tras” Nie Nie Tak
Parametry, funkcje i ceny mogą ulec zmianie. Szczegółowy spis funkcji podany jest zawsze w aktualnej instrukcji obsługi, dostępnej w oprogramowaniu.

Pobierz i spróbuj sam FLIR Thermal Studio

1

Program Flir Thermal Studio

2

Przykładowe termogramy

3

Instrukcja obsługi