Kamera akustyczna /soniczna, ultradźwiękowa/- FLIR Si2-LD

Przemysłowa kamera ultradźwiękowa do lokalizacji wycieków sprężonego powietrza i oceny pracy łożysk.

Przemysłowa kamera dźwiękowa do wykrywania wycieków gazów technicznych i kontroli urządzeń mechanicznych.

Kamera akustyczna FLIR Si2-LD to innowacyjne narzędzie, które zapewnia kompleksowe monitorowanie systemu pneumatycznego w zakładzie przemysłowym. Dzięki możliwościom wykrywania wycieków sprężonego powietrza oraz identyfikacji problemów mechanicznych, kamera FLIR Si2-LD umożliwia szybką reakcję i minimalizację strat, co przekłada się na oszczędności i zwiększenie efektywności działania zakładu.

Wycieki sprężonego powietrza stanowią poważny problem dla efektywności energetycznej w przemyśle. Dzięki zaawansowanej technologii kamery FLIR Si2-LD możesz skutecznie zwalczyć ten problem. Nasze rozwiązanie umożliwia szybkie wykrycie i lokalizację wycieków, co pozwala na szybką interwencję i minimalizację strat, przyczyniając się do zwiększenia efektywności produkcji i ograniczeniu kosztów związanych ze stratami energii

Zastosowanie kamery FLIR Si2-LD to klucz do efektywnego zarządzania systemem pneumatycznym w Twoim zakładzie. Pozwala ona nie tylko na detekcję wycieków sprężonego powietrza, ale także identyfikację usterek mechanicznych, takich jak problemy z łożyskami, dzięki specjalistycznemu trybowi MECH, pozwala na szybką interwencję i minimalizację przestojów w produkcji.

Detekcja wycieków odbywa się w czasie rzeczywistym, kamera soniczna FLIR Si2-LD oszacuje wielkość wycieku w l/min oraz stratę roczną w PLN/rok, już w czasie kontroli operator może zakwalifikować wielkość usterki i ustalić harmonogram napraw.

Oprócz wiodących na rynku parametrów czułości i wykrywania, FLIR Si2-LD wykorzystuje zaawansowane funkcje, takie jak Auto Filter (redukcja szumów), Auto Distance (automatyczny ograniczony pomiar odległości), oraz Advanced AI (szacowanie kosztów, analiza łożysk) dla optymalnej wydajności i dokładności danych.

Dla klientów na poziomie korporacyjnym seria FLIR Si2-LD zapewnia również łatwy eksport danych do raportowania i arkuszy roboczych, narzędzia do zarządzania flotą, automatyczne przesyłanie danych i przechowywanie online oraz integrację danych API w celu bezproblemowego transferu danych o stanie zasobów do preferowanego oprogramowania do zarządzania zasobami.

Więcej szczegółów: tel: 733 318 878

Zastosowanie kamery akustycznej FLIR Si2-LD.

Kamera akustyczna FLIR Si2-LD znajdzie zastosowanie wszędzie tam gdzie parametry dźwięku mogą być wyznacznikiem jakości i bezpieczeństwa. Zlokalizuje każde źródło dźwięku którego częstotliwość mieści się w zakresie od 2kHz do 130kHz i natężeniu do 120dB. Wykryje wycieki następujących gazów: sprężonego powietrza, wodoru, dwutlenku węgla, metanu, gazu ziemnego, helu, argonu, amoniaku, oraz pomoże w lokalizacji usterek w urządzeniach mechanicznych – głównie uszkodzenia łożysk.
Dzięki FLIR Si2-LD można szybko i skutecznie przeprowadzać rutynowe inspekcje, zapobiegając potencjalnym problemom i przestojom w różnych środowiskach przemysłowych.
Do podstawowych zastosowań urządzenia nie jest wymagane żadne dodatkowe wyposażenie i umiejętności operatora.

Więcej szczegółów: tel: 733 318 878

Cechy zwiększające efektywność / Pracuj dokładniej

 • Kontrola instalacji pneumatycznej odbywa się do 90% szybciej niż tradycyjnymi metodami.
 • Kamera akustyczna wyposażona jest w 124 mikrofony – dwa razy więcej niż w przypadku konkurencyjnych kamer dźwiękowych – mikrofony w optymalnych warunkach umożliwiają wykrywanie wycieków powietrza o wielkości już 0,016 l/min. Wyciek 0,0032 l/min Flir Si2-PRO wykrywa z odległości 2,5m a np. 0,0044 l/min z odległości 6m.
 • FLIR Si2-LD w czasie rzeczywistym może oszacować wielkość wycieku (l/min) odnosząc się do jego kosztów rocznych (zł/rok) – już w czasie kontroli operator może zakwalifikować wielkość usterki.
 • Kamera automatycznie mierzy odległość od badanego źródła dźwięku – to jeden z ważnych parametrów pomiarów i ważne aby był określony jak najbardziej precyzyjnie.
 • Zastosowanie kolorowego 5” wyświetlacza i 12MP aparatu zwiększa efektywność w lokalizacji- jeszcze bardziej poprawia rozeznanie w obserwowanym środowisku pracy i pozwala precyzyjniej udokumentować miejsce awarii.
 • Kamera pozwala na wykrywanie źródeł dźwięków z odległości od 0,3m do 200m a przy dostępnym zoomie 8x zwiększa szanse właściwej kwalifikacji.
 • Kontroluj pracę łożysk w czasie rzeczywistym aby uniknąć przestojów w produkcji i zaplanować konserwację urządzeń.
 • Dzięki automatycznym filtrom aparat FLIR Si2-LD pracuje nawet w bardzo głośnym otoczeniu przemysłowym.

Cechy zwiększające komfort pracy / Pracuj wygodniej

 • Nie czekaj na przerwę produkcyjną aby usłyszeć i wykryć wyciek sprężonego powietrza lub innego gazu z instalacji przemysłowej. Kamera dźwiękowa Flir Si2-LD dzięki zastosowanym filtrom może automatycznie lub manualnie usuwać szumy tła pozwalając skupić się na dźwiękach tylko nas interesujących. Daje to możliwość pracy kamery w trakcie trwania produkcji.
 • Jedno narzędzie do dwóch ważnych, dotąd trudnych w wykryciu, zastosowań – Kamera FLIR Si2-LD jest dwufunkcyjna. Pozwala na wykrywanie i lokalizacje wycieków gazów technicznych ale też  wykrywanie usterek mechanicznych np. łożysk – to idealne narzędzie dla Służb Utrzymania Ruchu w zakładach przemysłowych ale też dla firm świadczących usługi dla przemysłu.
 • Kamera FLIR Si2-LD jest ergonomiczna, wytrzymała i bardzo łatwa w obsłudze.
 • Menu kamery FLIR Si2-LD i oprogramowania do komputera i w przeglądarce www jest w języku polskim.
 • Jest intuicyjna i nie wymaga dodatkowych szkoleń. Nie potrzebuje dodatkowych specjalnych uprawnień.
 • Obserwuj miejsca dotąd niedostępne, np. linie przesyłowe sprężonego powietrza wysoko pod sufitem – Kamera FLIR Si2-LD ma zasięg rejestracji dźwięku od 0,3m do nawet 200m. Skanuj duże powierzchnie w krótkim czasie.
 • W miejscach niedoświetlonych można użyć diody LED w dwóch trybach mocy.
 • Jakość obrazu wyświetlanego na ekranie pozwala szybko i szczegółowo zapoznać się z miejscem awarii – wykorzystano duży (5”) kolorowy wyświetlacz, ekran dotykowy i 12 MP aparat cyfrowy.
 • Kamera FLIR Si2-LD posiada dwie możliwości rejestracji obrazu – zdjęcia w wewnętrznej pamięci .jpg (128GB), pendrive (2x 8GB) i do chmury WiFi (nieograniczona pojemność) oraz rejestrację filmu .nlz (do 5 minut).
 • Kamera pozwala do każdego zdjęcia dodać komentarz – można opisać anomalię jeszcze w miejscu jej wykrycia.
 • Pracuj wydajniej mogąc szukać wycieków gazów czy obserwując łożyska podczas pracy przez prawie 5h. W zestawie podstawowym 2 baterie, każda do 2,5 h pracy. Czas ładowania baterii do 2h.

Wyposażenie standardowe kamery akustycznej FLIR Si2-LD

 • Kamera akustyczna FLIR Si2-PRO
 • Bateria (2 sztuki)
 • Ładowarka biurkowa do baterii z zasilaczem
 • Kabel zasilający (4 szt.)
 • Pasek na szyje
 • Smycz
 • Twarda waliza transportowa
 • Karta z licencją do oprogramowania: dla FLIR Thermal Studio, Licencja dożywotnia
 • Dokumentacja
 • Karta pamięci USB – pendrive (2 sztuki)

Ceny. Parametry. Funkcje.

FLIR Si2-PRO
FLIR Si2-LD
FLIR Si2-PD
Kamera akustyczna uniwersalna – do wykrywania wycieków gazów technicznych, wyładowań niezupełnych, analizy pracy łożysk tocznych. więcej informacji Kamera akustyczna do wykrywania wycieków gazów technicznych z instalacji przesyłu, analizy pracy łożysk tocznych. Kamera akustyczna do wykrywania wyładowań niezupełnych instalacji elektrycznych. więcej informacji
Cena katalogowa netto w PLN 98995,00 72595,00 76995,00
Dane akustyczne
Pomiar akustyczny 124 niskoszumowe mikrofony MEMS, wizualizacja dźwięku w czasie rzeczywistym
Zakres dynamiczny, dolny limit < -15 dB (zależne od częstotliwości)
Zakres dynamiczny, górny limit > 120 dB (zależne od częstotliwości)
Pasmo 2 kHz do 130 kHz, regulowany zakres
Częstotliwość próbkowania MEMS 130kHz
Dystans Od 0,3 m do 200 m
Wykrywanie wyładowania niezupełnego Automatyczne wykrywanie 50 / 60 Hz lub regulacja ręczna Automatyczne wykrywanie 50 / 60 Hz lub regulacja ręczna
Klasyfikacja wyładowań niezupełnych Kamera automatycznie określa, czy istnieje prawdopodobieństwo, że źródło dźwięku to wyładowanie niezupełne Kamera automatycznie określa, czy istnieje prawdopodobieństwo, że źródło dźwięku to wyładowanie niezupełne
Lokalizacja i wykrywanie wycieków Automatyczne rozpoznawanie wycieków, w tym szacowany rozmiar wycieku (l/min) i roczny koszt (PLN/rok) Automatyczne rozpoznawanie wycieków, w tym szacowany rozmiar wycieku (l/min) i roczny koszt (PLN/rok)
Ocena wielkości wycieku W typowym środowisku przemysłowym:
>0,032 l/min przy 3bar z 3m
>0,05 l/min przy 3bar z 10m
Absolutne minimum wykrywalności w cichym otoczeniu: 0,016 l/min przy 1,2bara z odległości 0,3m
W typowym środowisku przemysłowym:
>0,032 l/min przy 3bar z 3m
>0,05 l/min przy 3bar z 10m
Absolutne minimum wykrywalności w cichym otoczeniu: 0,016 l/min przy 1,2bara z odległości 0,3m
Dane wyświetlacza
Wyświetlacz Rezystancyjny ekran dotykowy
Rozmiar: 5 cali 1280 × 720
TFT LCD, MIPI DSI
Zintegrowana latarka 2x diody LED, trzy tryby: wyłączone, normalny i jasny
Pole widzenia kamery – przekątna 75°
Ilość klatek – kamera cyfrowa 60 kl./s
Częstotliwość klatek obrazu akustycznego 30 kl./s
Powiększenie Zoom cyfrowy 8x
Język Polski
Analiza danych i raportowanie
Online FLIR Acoustic Camera Viewer (usługa w chmurze)
Ofline FLIR Thermal Studio (oprogramowanie komputerowe)
Przesyłanie i przechowywanie danych
Transfer danych Bezprzewodowa sieć LAN Wi-Fi 2,4 GHz i 5 GHz IEEE 802.11.b/g/n/ac
Karta pamięci USB
Aktualizacja oprogramowania aparatu Automatycznie przez Wi-Fi
USB przez komputer
Nagrywanie wideo do 5 minut.
Pamięć wewnętrzna 128 GB.
Pamięć zewnętrzna 8 GB / 500 migawek (typowo) Pamięć masowa USB, dostarczana z urządzeniem
Zasilanie
Bateria Akumulator litowo-jonowy (RRC 2054): 14,4 V prądu stałego, 3,45 Ah, 49,68 Wh
Czas użytkowania: do 2,5 h (w zależności od warunków otoczenia)
Czas ładowania: 2 godz
Maks. moc wyjściowa: 17,4 V, 4,8 A
Ładowarka Wejście: 19-26 V DC, 2,8 A
Maks. moc wyjściowa: 17,4 V prądu stałego, 4,8 A
Bateria wewnętrzna (tylko do zasilania awaryjnego aparatu) Li-Ion 6 Wh
Dane środowiskowe
Zakres temperatury pracy –10 do 50°C
Zakres temperatur przechowywania –20 do 50°C
Klasa ochrony IP54
Dane fizyczne
Rozmiar aparatu 288 × 182 × 159 mm
Waga aparatu 1,2 kg
Waga baterii 0,25 kg

Ceny, parametry i funkcje mogą ulec zmianie. Ceny w PLN netto wg kursu € w NBP =4,4 PLN/€. Więcej szczegółów: tel: 733 318 878

Materiały o FLIR Si2-LD