WSPARCIE i SERWIS Teledyne FLIR

Dbając o swoją kamerę dbasz o inwestycję w swoją firmę.

SERWIS WPROST Z Teledyne FLIR

Od tego zależy Twój biznes.

Aby móc polegać na kamerze termowizyjnej w pomiarze temperatury lub w wykrywaniu problemów związanych z anomaliami temperaturowymi, ważne jest prowadzenie właściwej konserwacji – bez tego kamera może podawać błędne wyniki. Nie można traktować wyników pomiarów podczerwieni jako wiarygodnych, jeżeli nie są przestrzegane warunki zapewniające właściwa pracę kamery. Warunki w jakich może pracować kamera podane są w specyfikacji technicznej danego modelu. Fabryczny dział serwisu firmy FLIR zapewnia autoryzowane usługi corocznych przeglądów i napraw dla wszystkich kamer termowizyjnych marki FLIR. Ma on certyfikat ISO 9001:2000, a  14-punktowy program kontroli i wzorcowania korzysta z odniesień temperaturowych, które są wzorcowane co roku na podstawie danych Szwedzkiego Instytutu Badań Technicznych (SP Technical Research Institute of Sweden) i Narodowego Instytutu Standardów Testowania (National Institute of Standards of Testing).

“Bez mojej kamery, jestem bezrobotny. Flir szybko rozwiązuje problemy i pozwala mi pracować. Jestem zadowolony z opieki i zrozumienia.”

Howard J. Henderson, Certyfikowany termograf

14 PUNKTOWY PROGRAM PRZEGLĄDU & KALIBRACJI

Poznaj zakres przeglądów kamer termowizyjnych Teledyne FLIR.

 • Wykonanie kontroli jakości działania wszystkich funkcji kamery.
 • Kalibracja MSX® i lasera /jeżeli dotyczy tego modelu kamery/
 • Sprawdzenie połączeń przewodów wewnętrznych i połączeń płytek PCB.
 • Czyszczenie wizjera i optyki kamery.
 • Instalacja oprogramowania wewnętrznego kamery do najnowszej wersji.
 • Wykonanie drobnych napraw jeżeli to konieczne.
 • Kontrola i ewentualna regulacja wszystkich zakresów temperatur dla jednolitości obrazu.
 • Kontrola, kompensacji temperatury otoczenia, jeżeli potrzeba
 • Kontrola kalibracji standardowego obiektywu  (opcjonalnie, pozostałych obiektywów)
 • Re-kalibracja w celu osiągnięcia założeń fabrycznych.
 • Kalibracja w zakresie temperatur do 2000°C. /jeżeli dotyczy tego modelu kamery/
 • Wykonanie kontroli jakości wg. procedur testowych.
 • Wyznaczenie terminu następnej kalibracji.
 • Przygotowanie certyfikatu kalibracji (opcjonalnie, rozszerzony certyfikat kalibracji z wartości pomiarowych)

SERWIS Teledyne FLIR

Twój sprzęt będzie w dobrych rękach.

Dysponujemy w Europie trzema punktami serwisowymi wyposażonymi w najnowocześniejsze systemy kalibracyjne. Obsługa z wieloletnim doświadczeniem.

“Kiedy polegasz na konkretnym urządzeniu, aby zarobić na życie, kluczowy jest sposób obsługi problemów serwisowych. FLIR Service dołożył wszelkich starań, aby szybko i profesjonalnie rozwiązać mój problem i wykazał się w 110%. Są to wyjątkowi ludzie, którzy znają się na rzeczy. Chcę ich pochwalić! „ 

Dale Garber, Dynascan Serwis Techniczny

WAŻNE

Wszystkie kamery termowizyjne FLIR kalibrowane są fabrycznie, aby bezdotykowy pomiar i rejestracja rozkładu temperatury była najbardziej precyzyjna. Co więcej, kamery wyposażone są w elektroniczny obwód stabilizujący pomagający utrzymać kalibrację na odpowiednim poziomie. Niemniej jednak starzenie się podzespołów elektronicznych może z czasem spowodować przesunięcie kalibracji. Oznacza to, że kamera FLIR powinna być okresowo sprawdzana pod kątem dokładności pomiaru i ponownie kalibrowana w razie potrzeby. Zalecamy, aby to robić co roku.

ZAREJESTRUJ KAMERĘ

Rejestrując kamerę termowizyjną lub inny produkt FLIR, przystępujesz do globalnego ekosystemu produktów firmy Teledyne FLIR i uzyskujesz łatwy dostęp do aktualizacji, powiadomień o produktach, stanu wszelkich czynności serwisowych do szkoleń organizowanych w formie online. Daje nam to również możliwość zapewnienia najlepszego wsparcia w branży.
W przypadku wielu produktów rejestracja może przedłużyć gwarancję o jeden rok – jeżeli produkt zostanie zarejestrowany w określonym czasie od momentu zakupu. Więcej informacji można znaleźć w dokumentacji produktu.
Jeśli masz już istniejące konto obsługi klienta FLIR, możesz użyć tych samych danych logowania.