Flir One – Kamera termowizyjna do telefonu, smartfona

iOS i Android

SZYBKIE PODRĘCZNE NARZĘDZIE – RÓWNIEŻ DLA SPECJALISTY.

Flir ONE Pro i Flir ONE Pro LT to urządzenie dla początkujących i zaawansowanych w badaniach i pomiarach termowizyjnych. Do grona początkujących zaliczamy specjalistów w swoich branżach /np. elektrycy, monterzy/ ale nie mających jeszcze doświadczenia w termografii, jak i użytkowników domowych, hobbystów, którzy chcą ocenić szybko, bez zagłębiania się w szczegółową analizę, jakie temperatury mają interesujące ich obiekty. Oba modele kamer Flir ONE Pro i Flir ONE Pro LT dają możliwość dokładnego sprawdzenia temperatury małych powierzchni obserwowanych z małej odległości np. nieszczelności w oknach przy obserwacji z odległości ok. 1,5 metra, złączy NN z odległości do ok. 0,8 m. Orientacyjnie natomiast możemy ocenić temperatury większych obiektów  z większej odległości ale dokładność pomiaru może być obarczona poważnym błędem uśrednienia – wynika to z rozdzielczości detektora, czułości termicznej i optyki kamer /o czy więcej na naszej stronie pomocy dotyczącej detektorów/

Kamery doskonale sprawdzają się w rękach doświadczonych w termografii – posiadających np. kamery do pomiarów profesjonalnych, jako narzędzie podręczne, szybko dostępne, lekkie, które może być w kieszeni spodni, lub damskiej torebce. Wyjmując je i dołączając do telefonu możemy zorientować się w skali problemu szybciej niż było to możliwe do tej pory.

Zmierz i porównaj temperaturę badanego obiektu. Wykorzystaj rewolucyjną technologię przetwarzania obrazu VividIRTM pozwalającą dojrzeć więcej szczegółów a mając funkcję Flir MSX® zapewnisz swoim termogramom lepszą ostrość i perspektywę.

Z Flir ONE Pro oraz Flir ONE Pro LT skorzysta każdy specjalista, niezależnie od branży – elektryk, mechanik, instalator ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji, instalator okien, drzwi,  hydraulik.

Tę kamerę zawsze warto i można mieć przy sobie.

VividIRTM PRZETWARZANIE OBRAZU

Wykrywaj dokładnie usterki dzięki większej mocy przetwarzania oferowanej przez serię FLIR ONE Pro

  • Unikatowa technologia przetwarzania pozwala generować obrazy z 4-krotnie większą liczbą pikseli, co przekłada się na lepszą dokładność pomiarów temperatury, widać to już na poniższych termogramach pokazujących różnicę między Flir ONE Pro a Flir ONE Pro LT.
  • Wyższa rozdzielczość w podczerwieni gwarantuje niezwykle szczegółowe i łatwe w interpretacji obrazy termowizyjne
  • W połączeniu z technologią MSX® – która wzbogaca obrazy termowizyjne o wyraźne kontury z obrazu w świetle widzialnym – seria FLIR ONE Pro oferuje niezrównaną jakość obrazu mobilnym rozwiązaniom korzystającym z podczerwieni

MODELE PRO LT i PRO

Postaw na świetne rezultaty z modelem Pro LT lub wejdź na wyższy poziom z FLIR ONE Pro, który oferuje lepszą rozdzielczość detektora podczerwieni i jego czułość termiczną.

Model Flir ONE PRO LT PRO
Rozmiar piksela pomiarowego 17 μm 12 μm
Rozdzielczość detektora 80 x 60 160 x 120
Czułość termiczna 100 mK 70 mK
Zakres mierzonych temperatur -20°C – 120°C -20°C – 450°C

APLIKACJA DO WYMAGAJĄCYCH ZADAŃ

Zaawansowane funkcje robocze zapewniają większy profesjonalizm w zakresie rozwiązywania problemów i funkcjonalności obiektów, które obserwujemy;

  • Wykorzystaj wieloczujnikowy detektor podczerwieni i funkcje pomiarowe do jednoczesnych pomiarów.
  • Obserwuj docelowe strefy “zza rogu” lub w trudno dostępnych miejscach dzięki możliwości połączenia ze iPhonem, zegarkiem Apple Watch lub telefonami i zegarkami z Android.
  • Korzystaj z porad ułatwiających pracę w aplikacji FLIR ONE i sporządzaj profesjonalne raporty dzięki mobilnemu rozwiązaniu FLIR Tools®.

FLIR ONE PRO

Flir ONE Pro dzięki połączonym funkcjom kamery termowizyjnej i aparatu w świetle widzialnym pozwala spojrzeć na świat w zupełnie nowy sposób. Przedstawiamy najważniejsze atuty tej serii kamer.

16
Zalet
1

FLIR ONE PRO JEST MAŁA, LEKKA ale…

Kamera waży niecałe 40 gram i mieści się w małej kieszonce spodni ale zawiera w sobie wszystkie funkcje profesjonalnych urządzeń do pomiaru w podczerwieni.

2

ŁADOWANIE FLIR ONE PRO

Ładowanie baterii litowo-jonowej kamery Flir ONE Pro może odbywać się z wielu źródeł zasilania: komputer stacjonarny, laptop. Kontrolka LED ładowania miga w trakcie ładowania urządzenia. Pełne naładowanie FLIR ONE Pro trwa około 1 godziny. Gdy urządzenie będzie w pełni naładowane, kontrolka LED ładowania będzie się świeciła światłem ciągłym.

3

OPROGRAMOWANIE NA TELEFON I TABLET

Dla Flir ONE Pro przygotowana została dedykowana aplikacja “Flir ONE” dostępna w sklepie Apple Store dla iOS i w Google Play Store dla Androida. Aplikacja pozwala na pełną obsługę kamery Flir ONE Pro za pomocą telefonu. Program jest darmowy i dostępny również w języku polskim.

4

FUNKCJE APLIKACJI FLIR ONE

Po uruchomieniu aplikacji i podłączeniu kamery Flir ONE Pro, u góry ekranu telefonu znajduje się czarny pasek z ikonami menu z podstawowymi funkcjami kamery: Punkt pomiarowy, Latarka, Timer oraz kalibracja kamery. Poniżej wyświetlany jest obraz na żywo, a na dole ekranu kolejny czarny pasek z ikonami: galeria obrazów termowizyjnych, wyzwalacz aparatu, ustawienia obrazu i trybu rejestracji: Video, Foto Film poklatkowy.

5

WYKONYWANIE ZDJĘĆ

Kamera ma kilka trybów rejestracji obrazów termowizyjnych: kręcenie filmów video, wykonywanie zdjęć .jpg i filmy poklatkowe. Wykonywanie zdjęć jest proste i intuicyjne wystarczy dotknąć palcem okrągły biały przycisk u dołu ekranu, aby zapisać migawkę. Obrazy są zapisywane w Galerii. W ustawieniach aplikacji można również zapisać obrazy w bibliotece obrazów telefonu. Aby wyświetlić ostatnio zapisany obraz, wystarczy dotknąć miniaturę w lewym dolnym rogu. Nie jest konieczne podłączenie kamery Flir ONE Pro do telefonu, aby wyświetlić zapisane obrazy.

6

REJESTRACJA FILMU TERMOWIZYJNEGO

Można zarejestrować analogowy film termograficzny, który zostanie zapisany w bibliotece FLIR ONE. W dowolnym momencie można odtworzyć film korzystając z galerii.

7

POKLATKOWE WIDEO

Kamera termowizyjna Flir ONE PRO umożliwia rejestrację filmu poklatkowo, jeżeli obserwowany proces tego wymaga lub na to pozwala /film poklatkowy może zaoszczędzi miejsca w pamięci telefonu/.

8

GALERIA OBRAZÓW I FILMÓW TERMOWIZYJNYCH

Wszystkie zarejestrowane obrazy i filmy przechowywane sa w galerii . Mogą być udostępniane za pośrednictwem wiadomości tekstowych SMS lub wiadomości e-mail i można je edytować, zmieniając paletę kolorów lub skalę temperatury. Podczas wyświetlania obrazu można przesunąć palcem w górę lub w dół, aby wyświetlić widoczny obraz, który jest używany do funkcji MSX®.

9

WYMIANA PALET KOLORÓW

Można w dowolnym momencie pracy z kamera Flir ONE PRO zmienić paletę kolorów termogramu. Przed rejestracją a także przy korzystaniu z obrazów zapisanych w galerii. Aplikacja umożliwia wybór spośród dziewięciu różnych palet, które obejmują kolor, skalę szarości lub kombinację obu.

10

SKALA PODCZERWIENI

FLIR ONE Pro umożliwi dostosowanie skali temperaturowej obserwowanego obiektu za pomocą funkcja o nazwie Zablokuj przedział. Funkcja blokady zamraża zakres temperatury kolorów na wyświetlaczu zgodnie z obserwowaną sceną. Wystarczy dotknąć ikonę blokady, aby ją uruchomić. Dotknięcie jej jeszcze raz, powoduje powrót do automatycznego skalowania sceny.

.

11

TRYB WZMOCNIENIA

FLIR ONE Pro ma rozszerzony zakres temperatur. Maksymalna mierzona temperatura to 400 stopni Celsjusza (752 stopnie Fahrenheita). Tryb wysokiego wzmocnienia jest standardowy. Aby go wykorzystać, należy użyć ikonę Trybu wzmocnienia w menu Opcji obrazu.

12

PUNKTY I OBSZARY POMIAROWE

Podczas korzystania z puntów i obszarów pomiarowych, FLIR ONE Pro wyświetli uśrednioną temperaturę (w stopniach C lub F) na obrazie. Dokładność punktów pomiarowych i obszarów zależy od wielu czynników, w tym od odległości od obiektu, temperatury otoczenia i emisyjności obserwowanego materiału. Zachęcamy użytkowników do zapoznania się z teorią termografii z naszych szkoleniach. Aby przełączyć się między stopniami Fahrenheita i stopniami Celsjusza, należy użyć opcji Ustawienia w Panelu sterowania.

13

LATARKA TELEFONU

FLIR MSX to opatentowana technologia, która wykorzystuje kamerę światła widzialnego we FLIR ONE Pro, aby zmaksymalizować szczegółowość i ostrość obrazu. Ta funkcja wymaga pewnego poziomu światła widzialnego, dlatego w ciemnym otoczeniu jest włączana lampa błyskowa smartfonu, aby uwydatnić szczegóły obrazu. Funkcja wykorzystuje wbudowaną w telefon lampę błyskową.

14

TIMER

Opcja Timer pozwala użytkownikowi ustawić opóźnienie czasowe przed zapisaniem obrazu. Po wybraniu ikony Timer wyświetlany jest panel sterowania timera. Użytkownik może ustawić czas opóźnienia na 3 lub 10 sekund lub wyłączyć opcję opóźnienia czasowego. Po włączeniu opóźnienia czasowego użytkownik zapisuje obraz, dotykając okrągłego białego przycisku u dołu ekranu, a następnie zegar wyświetla odliczanie.

15

KONTROLA WYRÓWNANIA MSX

FLIR ONE Pro jest dostrojony do wyrównania obrazów termowizyjnych i wizualnych
w odległości 3 metrów. Aby wyświetlić sceny z bliska, użyj kontrolki suwaka Odległość MSX. Dotknij kontrolki, a następnie dostosuj wyrównanie, przesuwając belką w lewo lub prawo. Aby wyjść z suwaka, należy po prostu dotknąć ponownie ikony.

16

MENU USTAWIEŃ

Menu ustawień pozwala użytkownikowi skonfigurować dodatkowe funkcje FLIR ONE Pro, jak opisano poniżej.

ZAPISZ LOKALIZACJĘ

Jeśli sygnał telefonu komórkowego jest dostępny, lokalizacja zostanie dodana do przechwyconych obrazów. Dzięki temu można wyświetlać obrazy na mapie.

JEDNOSTKA TEMPERATURY

Użyj tego ustawienia, aby zmienić jednostkę miary temperatury między stopniami Fahrenheita i Celsjusza.

EMISYJNOŚĆ

Po punktu pomiarowego na wyświetlaną temperaturę ma wpływ wiele czynników, w tym właściwość materiału docelowego określana jako emisyjność. Ta właściwość jest względną oceną tego, jak dobrze materiał emituje lub promieniuje energię cieplną. Niektóre materiały są bardziej emisyjne niż inne; błyszczące lub odblaskowe materiały, takie jak metale, wydają się być słabymi emiterami. W przypadku większości materiałów niebłyszczących domyślne ustawienie 0,95 jest prawidłowym przybliżeniem.

ZAPISZ DO ZDJĘĆ

Włącz tę opcję, aby zapisać kopię swoich zdjęć i filmów w galerii zdjęć telefonu. Obrazy będą zawsze przechowywane w aparacie FLIR ONE Pro, niezależnie od tego ustawienia. Elementy już przechwycone nie zostaną skopiowane.

Ceny Parametry Funkcje Wyposażenie

Porównaj kamery termowizyjne Flir ONE Pro

Zobacz cennik i porównanie kamer Flir >

Model kameryFLIR ONE PRO LT - Android USB MicroFLIR ONE PRO LT - Android USB-CFLIR ONE PRO LT - iOSFLIR ONE Pro - Android USB-CFLIR ONE Pro - Android USB MicroFLIR ONE Pro for iOS
Numer katalogowy435-0015-03435-0013-03435-0012-03435-0007-03435-0011-03435-0006-03
Ceny zwiń kategorię
cena kamery PLN Netto z wyposażeniem standardowym125012501250170017001700
Parametry obrazu termograficznego zwiń kategorię
rozdzielczość detektora80x6080x6080x60160x120160x120160x120
ilość czujników temperatury (szt)480048004800192001920019200
obiektyw w standardzie (° x °)50x4350x4350x4350x4350x4350x43
czułość termiczna (mK)<100mK<100mK<100mK<70mK<70mK<70mK
rozdzielczość przestrzenna IFOV (mrad/czujnik)------
częstotliwość odświeżania (Hz)8,7 Hz8,7 Hz8,7 Hz8,7 Hz8,7 Hz8,7 Hz
błąd graniczny pomiaru (% lub st.C)±3°C lub ±5%±3°C lub ±5%±3°C lub ±5%±3°C lub ±5%±3°C lub ±5%±3°C lub ±5%
minimalna odległość ostrzenia (m)0.150.150.150.150.150.15
regulacja ostrościstała ogniskowastała ogniskowastała ogniskowastała ogniskowastała ogniskowastała ogniskowa
wielkość wyświetlacza (”)telefontelefontelefontelefontelefontelefon
format termogramów i zdjęć.jpg.jpg.jpg.jpg.jpg.jpg
autoorientacja obrazu------
Funkcje pomiarowe kamery zwiń kategorię
zakres temperatury(°C)-20+120-20+120-20+120-20+400-20+400-20+400
ilość punktów pomiarowych111111
ilość obszarów pomiarowych111111
znacznik min i max temperatury------
izoterma------
profil liniowy z wykresem------
wyznaczenie delta T------
możliwość nadania lokalnych parametrów pomiaru (emiisyjność, temp. odbita) dla każdej funkcji pomiarowej------
Funkcje wspierające pomiar zwiń kategorię
wymienne obiektywy / szerokokątne i teleobiektywy------
moduł pamięcitelefontelefontelefontelefontelefontelefon
funkcja MSX / na obrazie IR kontury z obrazu widzialnego++++++
funkcja Ultramax / zwiększająca rozdzielczość x4------
funkcja „therma fusion” płynne nałożenie obrazu IR na obraz widzialny------
funkcja „obraz w obrazie”, na tle obrazu widzialnego pokazuje wycinek obrazu IR------
funkcja „punkt rosy” wyznacza temperaturę punktu rosy na przegrodzie budowlanej------
funkcja „zła izolacja” wskazuje miejsca obniżonych właściwości izolacyjnych przegrody budowlanej------
dotykowy wyświetlacztelefontelefontelefontelefontelefontelefon
ruchome funkcje pomiarowe na obrazie++++++
zoom cyfrowy------
wskaźnik laserowy------
sygnalizacja wizualna------
sygnalizacja dzwiękowa------
komentarz dzwiękowy------
komentarz tekstowy / wpisywany przez klawiaturę------
wykonywanie szkiców na monitorze------
aparat cyfrowytelefontelefontelefontelefontelefontelefon
nawigacja GPS------
kompas------
lampy LEDtelefontelefontelefontelefontelefontelefon
filmowanie w podczerwieniMP4MP4MPEG-4MP4MP4MPEG-4
łączność Bluetooth z miernikami------
Wifi - współpraca z iOS, Android, Amazon - przesył obrazu bezprzewodowo online na odległość.------
raport .pdf wykonywany w kamerzetelefontelefontelefontelefontelefontelefon
podświetlane przyciskitelefontelefontelefontelefontelefontelefon
dodatkowy wizjer------
zdjęcia sekwencyjne / programowanie kamery------
gniazdo do statywu------
waga z baterią (g)36.536.536.536.536.536.5
czas pracy jednej baterii (h)111111
wytrzymałość na upadek (m) przy standardowym obiektywie1.81.81.81.81.81.8
programowalne przyciski------
Warunki gwarancji po rejestracji produktu na stronie www.Flir.com zwiń kategorię
gwarancja producenta na kamerę - miesiące242424242424
gwarancja producenta na detektor -miesiące120120120120120120
Wyposażenie standardowe w cenie lub jako płatna opcja zwiń kategorię
Adapter USB-A do USB-C z zasilaniem------
Adapter USB-C do HDMI z zasilaniem------
Bateria------
Kabel HDMI do DVI 1.5m------
Kabel HDMI do HDMI 1,5m------
Kabel USB-A do Micro-B 1.8m------
Kabel USB-A do Mini-B------
Kabel USB-A do USB-C 0,9m------
Kabel USB-C do HDMI------
Kabel USB-C do USB-C------
Karta pamięci------
Ładowarka do baterii, biurkowa 1 komorowa------
Ładowarka do baterii, biurkowa, 2 komorowa------
Ładowarka samochodowa------
Miękki futerał------
Obiektyw 12°, f=83.4mm------
Obiektyw 14°, f=29mm------
Obiektyw 15°, f=41.3mm------
Obiektyw 24°, f=17mm,------
Obiektyw 25°, f=24.6mm------
Obiektyw 28°, f=36mm------
Obiektyw 42°, f=10mm------
Obiektyw 45°, f=13.1mm------
Obiektyw 45°, f=21.2mm------
Obiektyw 7°, f=142.5mm------
Obiektyw 7°, f=88.9mm------
Obiektyw 80°, f=6.5mm------
Obiektyw Close-up 3X (51µm)------
Obiektyw Close-up IR; (16mmx12mm) 1.5x (25μm), WD=46mm (A6XX, T6XX)------
Obiektyw Close-up IR; FOV (64mmx48mm) 5,8 x (100μm), WD=172mm (A6XX, T6XX) - wymaga obiektywu 25 °------
Obiektyw Macro mode 71/103µm dla 24°------
Okular na wizjer------
Opcja wysokich temperatur +1000°C------
Opcja wysokich temperatur +1200°C------
Opcja wysokich temperatur +2000°C------
Pas na narzedzia------
Pasek na rękę------
Pasek na szyję------
Pokrowiec
Program FLIR Tools------
Program FLIR Tools PLUS------
Przejściówka do statywu------
Słuchawka bluetooth------
Statyw------
Waliza transportowa------
Zasilacz sieciowy------
Zasilacz sieciowy do ładowarki dwukomorowej------

Ceny, parametry i funkcje mogą ulec zmianie. Ceny w PLN netto wg. kursy € w NBP.

Materiały do pobrania Flir ONE Pro