Kamera akustyczna /soniczna, ultradźwiękowa/- FLIR Si2-PRO

Wielofunkcyjna przemysłowa kamera ultradźwiękowa do lokalizacji wycieków sprężonego powietrza, lokalizacji wyładowań niezupełnych i do oceny pracy łożysk.

Uniwersalna kamera dźwiękowa.

Kamera FLIR Si2-PRO służy do wykrywania i lokalizacji wycieków sprężonego powietrza, wyładowań niezupełnych w instalacjach elektrycznych oraz usterek mechanicznych – głównie łożysk.

Kamera FLIR Si2-PRO to obecnie najbardziej zaawansowane urządzenie ultradźwiękowe do obrazowania akustycznego, połączonego ze wsparciem decyzyjnym opartym na technologii AI (Advanced AI). Kamera wykorzystuje 124 mikrofony typu MEMS do tworzenia bardzo precyzyjnego obrazu akustycznego nanoszonego na obraz z kamery cyfrowej w czasie rzeczywistym, co pozwala użytkownikowi dokładnie zobaczyć źródło dźwięku oddalonego nawet o 200m, a wszystko bez konieczności przerwy w produkcji zakładu. Automatycznie dostosuje się do hałaśliwych warunków otoczenia przemysłowego i dokładnie wskaże miejsca wycieków. To ergonomiczne, jednoręczne rozwiązanie jest bezpieczne w użyciu przy minimalnym treningu i zapewnia natychmiastowe wsparcie w podejmowaniu decyzji w terenie. Nie wymaga dodatkowych zewnętrznych urządzeń wspomagających typu słuchawki, statyw, stacja akumulatorów.

Kamera ultradźwiękowa Si2-Pro jest połączeniem dwóch modeli kamer o oznaczeniach Si2-LD (do wykrywania wycieków sprężonego powietrza i innych gazów przemysłowych oraz usterek mechanicznych w łożyskach) oraz Si2-PD (do wykrywania wyładowań niezupełnych w sieciach energetycznych i ich klasyfikacji).

Oprócz wiodących na rynku parametrów czułości i wykrywania, FLIR Si2-PRO wykorzystuje zaawansowane funkcje, takie jak Auto Filter (redukcja szumów), Auto Distance (automatyczny ograniczony pomiar odległości FLIR Si2-LD i FLIR Si2-Pro), oraz Advanced AI (szacowanie kosztów, analiza łożysk) dla optymalnej wydajności i dokładności danych (wszystkie modele).

Dla klientów na poziomie korporacyjnym seria FLIR Si2 zapewnia również łatwy eksport danych do raportowania i arkuszy roboczych, narzędzia do zarządzania flotą, automatyczne przesyłanie danych i przechowywanie online oraz integrację danych API w celu bezproblemowego transferu danych o stanie zasobów do preferowanego oprogramowania do zarządzania zasobami.

Więcej szczegółów: tel: 733 318 878

Zastosowanie kamery akustycznej FLIR Si2-PRO.

Kamera akustyczna FLIR Si2-PRO znajdzie zastosowanie wszędzie tam gdzie parametry dźwięku mogą być wyznacznikiem jakości i bezpieczeństwa. Zlokalizuje każde źródło dźwięku którego częstotliwość mieści się w zakresie od 2kHz do 130kHz i natężeniu do 120dB. Wykryje wycieki następujących gazów: sprężonego powietrza, wodoru, dwutlenku węgla, metanu, gazu ziemnego, helu, argonu, amoniaku, wskaże wyładowania niezupełne w instalacjach elektrycznych oraz pomoże w lokalizacji usterek w urządzeniach mechanicznych – głównie uszkodzenia łożysk.
Dzięki FLIR Si2-PRO można szybko i skutecznie przeprowadzać rutynowe inspekcje, zapobiegając potencjalnym problemom i przestojom w różnych środowiskach przemysłowych.
Do podstawowych zastosowań urządzenia nie jest wymagane żadne dodatkowe wyposażenie i umiejętności operatora.

Więcej szczegółów: tel: 733 318 878

FLIR Si2-PRO

Kamera akustyczna Flir Si2 bez indeksu to model, który łączy umiejętności obu kamer LD i PD – jest uniwersalna. Oto przykładowe zastosowania: w przemyśle – do kontroli pracy łożysk, w budownictwie – do lokalizacji źródeł dźwięku uciążliwego dla ludzi np. w przypadku drgań konstrukcji budynków, do oceny izolacji akustycznej przegród budowlanych, drzwi i okien, w BHP – do oceny bezpieczeństwa stanowiska pracy.

FLIR Si2-LD

Model FLIR Si2 z indeksem LD zlokalizuje wycieki pod ciśnieniem z instalacji przesyłu; sprężonego powietrza, wodoru, dwutlenku węgla, metanu, gazu ziemnego, helu, argonu, amoniaku oraz pomoże w lokalizacji usterek w urządzeniach mechanicznych – głównie uszkodzenia łożysk.

FLIR Si2-PD

Model FLIR Si2 z indeksem PD to kamera akustyczna do lokalizacji wyładowań niezupełnych instalacji elektrycznych; koronowych, powierzchniowych i łukowych.

Cechy zwiększające efektywność / Pracuj dokładniej

 • FLIR Si2-PRO posiada technologię graficznego naniesienia źródła i siły dźwięku na obraz w świetle widzialnym, w ten sposób operator kamery natychmiast i w precyzyjny sposób jest informowany o kierunku i sile dźwięku – to skraca czas kontroli sieci przemysłowych w porównaniu do dotychczas stosowanych metod nawet do 90%.
 • Kamera akustyczna wyposażona jest w 124 mikrofony – dwa razy więcej niż w przypadku konkurencyjnych kamer dźwiękowych – mikrofony w optymalnych warunkach umożliwiają wykrywanie wycieków powietrza o wielkości już 0,016 l/min. Wyciek 0,0032 l/min Flir Si2-PRO wykrywa z odległości 2,5m a np. 0,0044 l/min z odległości 6m.
 • FLIR Si2-PRO w czasie rzeczywistym może oszacować wielkość wycieku (l/min) odnosząc się do jego kosztów rocznych (zł/rok) – już w czasie kontroli operator może zakwalifikować wielkość usterki.
 • Kamera automatycznie mierzy odległość od badanego źródła dźwięku – to jeden z ważnych parametrów pomiarów i ważne aby był określony jak najbardziej precyzyjnie.
 • Zastosowanie kolorowego 5” wyświetlacza i 12MP aparatu zwiększa efektywność w lokalizacji- jeszcze bardziej poprawia rozeznanie w obserwowanym środowisku pracy i pozwala precyzyjniej udokumentować miejsce awarii.
 • Kamera pozwala na wykrywanie źródeł dźwięków z odległości od 0,3m do 200m a przy dostępnym zoomie 8x zwiększa szanse właściwej kwalifikacji.
 • Aparat posiada filtry, które ograniczają zakresy częstotliwości i odfiltrowują szumy tła, dzięki czemu kamera wyświetla na ekranie tylko interesujące nas źródła dźwięku.

Cechy zwiększające komfort pracy / Pracuj wygodniej

 • Nie czekaj na przerwę produkcyjną aby usłyszeć i wykryć wyciek sprężonego powietrza lub innego gazu z instalacji przemysłowej. Kamera dźwiękowa Flir Si2-PRO dzięki zastosowanym filtrom może automatycznie lub manualnie usuwać szumy tła pozwalając skupić się na dźwiękach tylko nas interesujących. Daje to możliwość pracy kamery w trakcie trwania produkcji.
 • Jedno narzędzie do trzech ważnych, dotąd trudnych w wykryciu, zastosowań – Kamera FLIR Si2-PRO jest wielofunkcyjna. Pozwala na wykrywanie i lokalizacje wycieków gazów technicznych ale też lokalizacje wyładowań niezupełnych w instalacjach elektrycznych a mechanicy mogą użyć kamery do wykrywania usterek np. łożysk – to idealne narzędzie dla Służb Utrzymania Ruchu w zakładach przemysłowych ale też dla firm świadczących usługi dla przemysłu.
 • Kamera FLIR Si2-PRO jest ergonomiczna, wytrzymała i bardzo łatwa w obsłudze.
 • Menu kamery FLIR Si2-PRO i oprogramowania do komputera i w przeglądarce www jest w języku polskim.
 • Jest intuicyjna i nie wymaga dodatkowych szkoleń. Nie potrzebuje dodatkowych specjalnych uprawnień.
 • Obserwuj miejsca dotąd niedostępne, np. linie przesyłowe sprężonego powietrza wysoko pod sufitem – Kamera FLIR Si2-PRO ma zasięg rejestracji dźwięku od 0,3m do nawet 200m.
 • W miejscach niedoświetlonych można użyć diody LED w dwóch trybach mocy.
 • Jakość obrazu wyświetlanego na ekranie pozwala szybko i szczegółowo zapoznać się z miejscem awarii – wykorzystano duży (5”) kolorowy wyświetlacz, ekran dotykowy i 12 MP aparat cyfrowy.
 • Kamera FLIR Si2-PRO posiada dwie możliwości rejestracji obrazu – zdjęcia w wewnętrznej pamięci .jpg (128GB), pendrive (2x 8GB) i do chmury WiFi (nieograniczona pojemność) oraz rejestrację filmu .nlz (do 5 minut).
 • Kamera pozwala do każdego zdjęcia dodać komentarz – można opisać anomalię jeszcze w miejscu jej wykrycia.
 • Pracuj wydajniej mogąc szukać wycieków gazów, wyładowań niezupełnych czy obserwując łożyska podczas pracy przez prawie 5h. W zestawie podstawowym 2 baterie, każda do 2,5 h pracy. Czas ładowania baterii do 2h.

Wyposażenie standardowe kamery akustycznej FLIR Si2-PRO

 • Kamera akustyczna FLIR Si2-PRO
 • Bateria (2 sztuki)
 • Ładowarka biurkowa do baterii z zasilaczem
 • Kabel zasilający (4 szt.)
 • Pasek na szyje
 • Smycz
 • Twarda waliza transportowa
 • Karta z licencją do oprogramowania: dla FLIR Thermal Studio, Licencja dożywotnia
 • Dokumentacja
 • Karta pamięci USB – pendrive (2 sztuki)

Ceny. Parametry. Funkcje.

FLIR Si2-PRO
FLIR Si2-LD
FLIR Si2-PD
Kamera akustyczna uniwersalna – do wykrywania wycieków gazów technicznych, wyładowań niezupełnych, analizy pracy łożysk tocznych. Kamera akustyczna do wykrywania wycieków gazów technicznych z instalacji przesyłu, analizy pracy łożysk tocznych. więcej informacji Kamera akustyczna do wykrywania wyładowań niezupełnych instalacji elektrycznych. więcej informacji
Cena katalogowa netto w PLN 98995,00 72595,00 76995,00
Dane akustyczne
Pomiar akustyczny 124 niskoszumowe mikrofony MEMS, wizualizacja dźwięku w czasie rzeczywistym
Zakres dynamiczny, dolny limit < -15 dB (zależne od częstotliwości)
Zakres dynamiczny, górny limit > 120 dB (zależne od częstotliwości)
Pasmo 2 kHz do 130 kHz, regulowany zakres
Częstotliwość próbkowania MEMS 130kHz
Dystans Od 0,3 m do 200 m
Wykrywanie wyładowania niezupełnego Automatyczne wykrywanie 50 / 60 Hz lub regulacja ręczna Automatyczne wykrywanie 50 / 60 Hz lub regulacja ręczna
Klasyfikacja wyładowań niezupełnych Kamera automatycznie określa, czy istnieje prawdopodobieństwo, że źródło dźwięku to wyładowanie niezupełne Kamera automatycznie określa, czy istnieje prawdopodobieństwo, że źródło dźwięku to wyładowanie niezupełne
Lokalizacja i wykrywanie wycieków Automatyczne rozpoznawanie wycieków, w tym szacowany rozmiar wycieku (l/min) i roczny koszt (PLN/rok) Automatyczne rozpoznawanie wycieków, w tym szacowany rozmiar wycieku (l/min) i roczny koszt (PLN/rok)
Ocena wielkości wycieku W typowym środowisku przemysłowym:
>0,032 l/min przy 3bar z 3m
>0,05 l/min przy 3bar z 10m
Absolutne minimum wykrywalności w cichym otoczeniu: 0,016 l/min przy 1,2bara z odległości 0,3m
W typowym środowisku przemysłowym:
>0,032 l/min przy 3bar z 3m
>0,05 l/min przy 3bar z 10m
Absolutne minimum wykrywalności w cichym otoczeniu: 0,016 l/min przy 1,2bara z odległości 0,3m
Dane wyświetlacza
Wyświetlacz Rezystancyjny ekran dotykowy
Rozmiar: 5 cali 1280 × 720
TFT LCD, MIPI DSI
Zintegrowana latarka 2x diody LED, trzy tryby: wyłączone, normalny i jasny
Pole widzenia kamery – przekątna 75°
Ilość klatek – kamera cyfrowa 60 kl./s
Częstotliwość klatek obrazu akustycznego 30 kl./s
Powiększenie Zoom cyfrowy 8x
Język Polski
Analiza danych i raportowanie
Online FLIR Acoustic Camera Viewer (usługa w chmurze)
Ofline FLIR Thermal Studio (oprogramowanie komputerowe)
Przesyłanie i przechowywanie danych
Transfer danych Bezprzewodowa sieć LAN Wi-Fi 2,4 GHz i 5 GHz IEEE 802.11.b/g/n/ac
Karta pamięci USB
Aktualizacja oprogramowania aparatu Automatycznie przez Wi-Fi
USB przez komputer
Nagrywanie wideo do 5 minut.
Pamięć wewnętrzna 128 GB.
Pamięć zewnętrzna 8 GB / 500 migawek (typowo) Pamięć masowa USB, dostarczana z urządzeniem
Zasilanie
Bateria Akumulator litowo-jonowy (RRC 2054): 14,4 V prądu stałego, 3,45 Ah, 49,68 Wh
Czas użytkowania: do 2,5 h (w zależności od warunków otoczenia)
Czas ładowania: 2 godz
Maks. moc wyjściowa: 17,4 V, 4,8 A
Ładowarka Wejście: 19-26 V DC, 2,8 A
Maks. moc wyjściowa: 17,4 V prądu stałego, 4,8 A
Bateria wewnętrzna (tylko do zasilania awaryjnego aparatu) Li-Ion 6 Wh
Dane środowiskowe
Zakres temperatury pracy –10 do 50°C
Zakres temperatur przechowywania –20 do 50°C
Klasa ochrony IP54
Dane fizyczne
Rozmiar aparatu 288 × 182 × 159 mm
Waga aparatu 1,2 kg
Waga baterii 0,25 kg

Ceny, parametry i funkcje mogą ulec zmianie. Ceny w PLN netto wg kursu € w NBP =4,4 PLN/€. Więcej szczegółów: tel: 733 318 878

Materiały o FLIR Si2-PRO