Kamera akustyczna /soniczna, ultradźwiękowa/- FLIR Si2-PD

Przemysłowa kamera ultradźwiękowa do lokalizacji wyładowań niezupełnych.

Kamera dźwiękowa do wykrywania wyładowań niezupełnych.

Kiedy element elektryczny ulega degradacji, jednym z pierwszych wskaźników jest sygnał dźwiękowy. Dźwięk ten jest powodowany przez wyładowania niezupełne, które sygnalizują szkodliwy przepływ prądu i z biegiem czasu niszczą komponenty.
Kamera FLIR Si2-PD wykrywa wyładowania niezupełne na podstawie dźwięku odfiltrowując szum tła i skupiając się na wysokich częstotliwościach i ultradźwiękowych, gdzie dźwięk wyładowań niezupełnych jest zazwyczaj znacznie silniejszy.
Po zrobieniu zdjęcia potencjalnego wyładowania niezupełnego kamera przeprowadzi szczegółową analizę i dostarczy informacji dotyczących prawdopodobnego rodzaju wyładowania niezupełnego, wagi usterki i zalecanych działań.
Kamera FLIR Si2-PD to obecnie najbardziej zaawansowane urządzenie ultradźwiękowe do obrazowania akustycznego, połączonego ze wsparciem decyzyjnym opartym na technologii AI (Advanced AI). Kamera wykorzystuje 124 mikrofony typu MEMS do tworzenia bardzo precyzyjnego obrazu akustycznego nanoszonego na obraz z kamery cyfrowej w czasie rzeczywistym, co pozwala użytkownikowi dokładnie zobaczyć źródło dźwięku oddalonego nawet o 200m, a wszystko bez konieczności przerwy w produkcji zakładu. Automatycznie dostosuje się do hałaśliwych warunków otoczenia przemysłowego i dokładnie wskaże miejsca potencjalnej awarii. To ergonomiczne, jednoręczne rozwiązanie jest bezpieczne w użyciu przy minimalnym treningu i zapewnia natychmiastowe wsparcie w podejmowaniu decyzji w terenie. Nie wymaga dodatkowych zewnętrznych urządzeń wspomagających typu słuchawki, statyw, stacja akumulatorów.

Oprócz wiodących na rynku parametrów czułości i wykrywania, FLIR Si2-PD wykorzystuje zaawansowane funkcje, takie jak Auto Filter (redukcja szumów) oraz Advanced AI dla optymalnej wydajności i dokładności danych.

Po wykonaniu zdjęcia wykrytego wyładowania niezupełnego kamera FLIR Si2-PD zapisuje także aktualne ustawienia parametrów wyładowania niezupełnego w celu np. edycji parametrów za pomocą przeglądarki FLIR Acoustic Camera Viewer lub FLIR Thermal Studio .

Dla klientów na poziomie korporacyjnym seria FLIR Si2-PD zapewnia również łatwy eksport danych do raportowania i arkuszy roboczych, narzędzia do zarządzania flotą, automatyczne przesyłanie danych i przechowywanie online oraz integrację danych API w celu bezproblemowego transferu danych o stanie zasobów do preferowanego oprogramowania do zarządzania zasobami.

Więcej szczegółów: tel: 733 318 878

Zastosowanie kamery akustycznej FLIR Si2-PD.

Kamera akustyczna FLIR Si2-PD znajdzie zastosowanie wszędzie tam gdzie parametry dźwięku mogą być wyznacznikiem jakości i bezpieczeństwa. Zlokalizuje każde źródło dźwięku którego częstotliwość mieści się w zakresie od 2kHz do 130kHz i natężeniu do 120dB. Wykryje następujące typy wyładowań niezupełnych: negatywna korona, korona dodatnia i ujemna, wyładowanie pływające, wyładowanie powierzchniowe lub wewnętrzne.
Dzięki FLIR Si2-PD można szybko i skutecznie przeprowadzać rutynowe inspekcje, zapobiegając potencjalnym problemom i przestojom w różnych środowiskach przemysłowych.
Do podstawowych zastosowań urządzenia nie jest wymagane żadne dodatkowe wyposażenie i umiejętności operatora.

Więcej szczegółów: tel: 733 318 878

Cechy zwiększające efektywność / Pracuj dokładniej

 • FLIR Si2-PD posiada technologię graficznego naniesienia źródła i siły dźwięku na obraz w świetle widzialnym, w ten sposób operator kamery natychmiast i w precyzyjny sposób jest informowany o kierunku i sile dźwięku – to skraca czas kontroli i pozwala zapobiegać i zlokalizować awarię jeszcze przed jej wystąpieniem.
 • Kamera akustyczna FLIR Si2-PD podpowie z największym możliwym prawdopodobieństwem rodzaj wyładowania niezupełnego.
 • Zastosowanie kolorowego 5” wyświetlacza i 12MP aparatu zwiększa efektywność w lokalizacji- jeszcze bardziej poprawia rozeznanie w obserwowanym środowisku pracy i pozwala precyzyjniej udokumentować miejsce awarii.
 • Kamera pozwala na wykrywanie źródeł dźwięków z odległości od 0,3m do 200m a przy dostępnym zoomie 8x zwiększa szanse właściwej kwalifikacji.
 • Aparat posiada filtry, które ograniczają zakresy częstotliwości i odfiltrowują szumy tła, dzięki czemu kamera wyświetla na ekranie tylko interesujące nas źródła dźwięku.

Cechy zwiększające komfort pracy / Pracuj wygodniej

 • Nie czekaj na przerwę produkcyjną aby usłyszeć i wykryć uszkodzone elementy toru prądowego. Kamera dźwiękowa Flir Si2-PD dzięki zastosowanym filtrom może automatycznie lub manualnie usuwać szumy tła pozwalając skupić się na dźwiękach tylko nas interesujących. Daje to możliwość pracy kamery w trakcie trwania produkcji.
 • Kamera FLIR Si2-PD jest ergonomiczna, wytrzymała i bardzo łatwa w obsłudze.
 • Menu kamery FLIR Si2-PD i oprogramowania do komputera i w przeglądarce www jest w języku polskim.
 • Jest intuicyjna i nie wymaga dodatkowych szkoleń. Nie potrzebuje dodatkowych specjalnych uprawnień.
 • Obserwuj miejsca dotąd niedostępne, np. linie przesyłowe  – Kamera FLIR Si2-PD ma zasięg rejestracji dźwięku od 0,3m do nawet 200m.
 • W miejscach niedoświetlonych można użyć diody LED w dwóch trybach mocy.
 • Jakość obrazu wyświetlanego na ekranie pozwala szybko i szczegółowo zapoznać się z miejscem awarii – wykorzystano duży (5”) kolorowy wyświetlacz, ekran dotykowy i 12 MP aparat cyfrowy.
 • Kamera FLIR Si2-PD posiada dwie możliwości rejestracji obrazu – zdjęcia w wewnętrznej pamięci .jpg (128GB), pendrive (2x 8GB) i do chmury WiFi (nieograniczona pojemność) oraz rejestrację filmu .nlz (do 5 minut).
 • Kamera pozwala do każdego zdjęcia dodać komentarz – można opisać anomalię jeszcze w miejscu jej wykrycia.
 • Pracuj wydajniej mogąc szukać wyładowań niezupełnych  podczas pracy urządzeń przez prawie 5h. W zestawie podstawowym 2 baterie, każda do 2,5 h pracy. Czas ładowania baterii do 2h.

Wyposażenie standardowe kamery akustycznej FLIR Si2-PD

 • Kamera akustyczna FLIR Si2-PRO
 • Bateria (2 sztuki)
 • Ładowarka biurkowa do baterii z zasilaczem
 • Kabel zasilający (4 szt.)
 • Pasek na szyje
 • Smycz
 • Twarda waliza transportowa
 • Karta z licencją do oprogramowania: dla FLIR Thermal Studio, Licencja dożywotnia
 • Dokumentacja
 • Karta pamięci USB – pendrive (2 sztuki)

Ceny. Parametry. Funkcje.

FLIR Si2-PRO
FLIR Si2-LD
FLIR Si2-PD
Kamera akustyczna uniwersalna – do wykrywania wycieków gazów technicznych, wyładowań niezupełnych, analizy pracy łożysk tocznych. więcej informacji Kamera akustyczna do wykrywania wycieków gazów technicznych z instalacji przesyłu, analizy pracy łożysk tocznych. więcej informacji Kamera akustyczna do wykrywania wyładowań niezupełnych instalacji elektrycznych.
Cena katalogowa netto w PLN 98995,00 72595,00 76995,00
Dane akustyczne
Pomiar akustyczny 124 niskoszumowe mikrofony MEMS, wizualizacja dźwięku w czasie rzeczywistym
Zakres dynamiczny, dolny limit < -15 dB (zależne od częstotliwości)
Zakres dynamiczny, górny limit > 120 dB (zależne od częstotliwości)
Pasmo 2 kHz do 130 kHz, regulowany zakres
Częstotliwość próbkowania MEMS 130kHz
Dystans Od 0,3 m do 200 m
Wykrywanie wyładowania niezupełnego Automatyczne wykrywanie 50 / 60 Hz lub regulacja ręczna Automatyczne wykrywanie 50 / 60 Hz lub regulacja ręczna
Klasyfikacja wyładowań niezupełnych Kamera automatycznie określa, czy istnieje prawdopodobieństwo, że źródło dźwięku to wyładowanie niezupełne Kamera automatycznie określa, czy istnieje prawdopodobieństwo, że źródło dźwięku to wyładowanie niezupełne
Lokalizacja i wykrywanie wycieków Automatyczne rozpoznawanie wycieków, w tym szacowany rozmiar wycieku (l/min) i roczny koszt (PLN/rok) Automatyczne rozpoznawanie wycieków, w tym szacowany rozmiar wycieku (l/min) i roczny koszt (PLN/rok)
Ocena wielkości wycieku W typowym środowisku przemysłowym:
>0,032 l/min przy 3bar z 3m
>0,05 l/min przy 3bar z 10m
Absolutne minimum wykrywalności w cichym otoczeniu: 0,016 l/min przy 1,2bara z odległości 0,3m
W typowym środowisku przemysłowym:
>0,032 l/min przy 3bar z 3m
>0,05 l/min przy 3bar z 10m
Absolutne minimum wykrywalności w cichym otoczeniu: 0,016 l/min przy 1,2bara z odległości 0,3m
Dane wyświetlacza
Wyświetlacz Rezystancyjny ekran dotykowy
Rozmiar: 5 cali 1280 × 720
TFT LCD, MIPI DSI
Zintegrowana latarka 2x diody LED, trzy tryby: wyłączone, normalny i jasny
Pole widzenia kamery – przekątna 75°
Ilość klatek – kamera cyfrowa 60 kl./s
Częstotliwość klatek obrazu akustycznego 30 kl./s
Powiększenie Zoom cyfrowy 8x
Język Polski
Analiza danych i raportowanie
Online FLIR Acoustic Camera Viewer (usługa w chmurze)
Ofline FLIR Thermal Studio (oprogramowanie komputerowe)
Przesyłanie i przechowywanie danych
Transfer danych Bezprzewodowa sieć LAN Wi-Fi 2,4 GHz i 5 GHz IEEE 802.11.b/g/n/ac
Karta pamięci USB
Aktualizacja oprogramowania aparatu Automatycznie przez Wi-Fi
USB przez komputer
Nagrywanie wideo do 5 minut.
Pamięć wewnętrzna 128 GB.
Pamięć zewnętrzna 8 GB / 500 migawek (typowo) Pamięć masowa USB, dostarczana z urządzeniem
Zasilanie
Bateria Akumulator litowo-jonowy (RRC 2054): 14,4 V prądu stałego, 3,45 Ah, 49,68 Wh
Czas użytkowania: do 2,5 h (w zależności od warunków otoczenia)
Czas ładowania: 2 godz
Maks. moc wyjściowa: 17,4 V, 4,8 A
Ładowarka Wejście: 19-26 V DC, 2,8 A
Maks. moc wyjściowa: 17,4 V prądu stałego, 4,8 A
Bateria wewnętrzna (tylko do zasilania awaryjnego aparatu) Li-Ion 6 Wh
Dane środowiskowe
Zakres temperatury pracy –10 do 50°C
Zakres temperatur przechowywania –20 do 50°C
Klasa ochrony IP54
Dane fizyczne
Rozmiar aparatu 288 × 182 × 159 mm
Waga aparatu 1,2 kg
Waga baterii 0,25 kg

Ceny, parametry i funkcje mogą ulec zmianie. Ceny w PLN netto wg kursu € w NBP =4,4 PLN/€. Więcej szczegółów: tel: 733 318 878

Materiały o FLIR Si2-PD