Kamery termowizyjne pomagają wykryć koronawirusa

Kamery termowizyjne pomagają wykryć koronawirusa

Rosnąca wymiana międzynarodowa, migracja zarobkowa zwiększyły ryzyko rozprzestrzeniania się chorób wirusowych. Obecnie Świat znów stoi w obliczu pandemii.

Aby zmniejszyć niebezpieczeństwo rozprzestrzeniania się epidemii wirusów, takich jak koronawirus, świńska grypa, SARS czy inne infekcje wirusowe, publiczne służby zdrowia na całym świecie muszą szybko wdrożyć, proste, bezstykowe, nieinwazyjne i wiarygodne metody wykrywania podwyższonej temperatury ciała ludzkiego. Technologia podczerwieni jest taka metoda.

Kamera termowizyjna jest bardzo skutecznym narzędziem do wykrywania osób zarażonych chorobą wirusową w bardzo wczesnym etapie. Produkuje zdjęcia w podczerwieni lub obrazy ciepła, które umożliwiają wyświetlanie nawet najmniejszych różnic temperatur.

Podczerwień – skuteczne narzędzie do wykrywania podwyższonej temperatury ciała.

Termografia w podczerwieni zapewnia natychmiastową mapę temperatury skóry w czasie rzeczywistym. Kamery termowizyjne, są bardzo wrażliwe i wykrywają różnice temperatury ciała < 0,08 °C. Objawy w większości chorób zakaźnych są podobne – złe samopoczucie, ból gardła, kaszel i gorączka. W związku z tym można bardzo łatwo wykryć, czy dana osoba ponosi ryzyko posiadania choroby zakaźnej czy nie. W obrazie termowizyjnym bardzo łatwo można zdefiniować temperaturę ciała odbiegającą od normalnej.

Ochrona zdrowia publicznego małym kosztem.

Lotniska, szpitale, dworce, terminale, itp. na całym świecie używają już kamer termowizyjnych Flir Systems do zbadania wszystkich osób wchodzących i wychodzących z placówek. Jest to szybka i bezkontaktowa metoda, która jest całkowicie bezpieczne zarówno dla operatora kamery jak i osób kontrolowanych. Wyniki są bardzo zadowalające.

Szybkie skanowanie dużej liczby osób w czasie rzeczywistym.

Temperatury mierzone są przez radiometryczne kamery na podczerwień. Kamery spełniają normy IP 54, mogą być stosowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Kamery Flir Systems mają wbudowane funkcje do pomiaru najwyższej temperatury wewnątrz ustawionego obszaru widzenia. Aparat automatycznie wykrywa najgorętsze miejsca. Jego wartość jest natychmiast wyświetlany na wbudowanymwyświetlaczu LCD lub na monitorze komputera.

Kolor alarmu

Funkcja alarmu, która umiejscowiona jest w kamerze umożliwia natychmiastową decyzję, czy człowiek wymaga dalszego badania: wszystkie obszary, które są cieplejsze niż zadana wartość, mogą być natychmiast wyświetlana na termogramie.

Alarm dźwiękowy

Ponadto, kamery FLIR są wyposażone w alarm dźwiękowy. Jeżeli temperatura przekroczy predefiniowaną wartość zostanie uruchomiony brzęczyk.

Zalety zastosowania kamer Flir Systems.

 1. umożliwia kontrolę dużej liczby osób w dowolnym miejscu i czasie,
 2. podaje informacje o podwyższonej temperaturze w czasie rzeczywistym,
 3. uaktywnia kolor i dźwięk alarmu,
 4. łatwe do skonfigurowania i użycia,
 5. może być płynnie zintegrowany w przestrzeni publicznej ze strumieniem ruchu pieszego,
 6. rejestrują dane i je przechowują,
 7. służą ochronie zdrowia publicznego.

Gdzie można je wykorzystać?

 1. Lotniska
 2. Porty
 3. Dworce kolejowe
 4. Szpitale
 5. Urzędy
 6. Szkoły
 7. Fabryki
 8. Budynki handlowe
 9. Sale Rozrywki
 10. Kluby
 11. Miejsce konferencji

Przykłady Zastosowania Kamer Termowizyjnych