Kamery Termowizyjne Flir seria T6xx
T640, T660

Dla kogo kamera termowizyjna Flir T6xx.

Jeżeli Twoje plany pomiarowe obejmują przeglądy obiektów o różnorodnych gabarytach np. budynki wielokondygnacyjne ale też domy jednorodzinne, sieci przesyłowe SN i WN ale też NN, stacje transformatorowe, turbiny energetyczne, linie technologiczne w zakładach przemysłowych, szafy sterowinicze i rozdzielnie, jeżeli Twoje plany to wiele godzin spędzonych w terenie, gdzie aby sprostać zleceniu będziesz wykonywał tysiące termogramów, to seria kamer termowizyjnych Flir T6xx jest dla Ciebie.

W termografii liczy się dokładność odczytu temperatury i precyzyjne wskazanie problemu odbiorcy pomiarów. Precyzja, szybkość, prostota obsługi i wytrzymałość to cechy podstawowe serii T6xx. Kamery przygotowane są do ciężkiej pracy w ciężkich warunkach.

11
powodów

Sukces i wygoda.

Kamery termowizyjne Teledyne FLIR serii T6xx posiadają cechy wyznaczające trendy w nowoczesnej termografii. Przedstawiamy te od których zależy jakość, szybkość i Państwa wygoda.

Wszystkie prezentowane funkcje zestawione są w tabeli porównań.

1

Jakość detektora

Trzy parametry detektora decydują o tym czy i jak szybko zobaczymy to czego szukamy. Dobierz parametry detektora kamery termowizyjnej tak aby pomiar był sukcesem.

Jakie to ma znaczenie w praktyce?

Flir T640

Flir T660

Rozdzielczość detektora [matryca / il. sztuk czujników] 640 x 480

307 200

Czułość termiczna [mK lub oC] < 30 mK

<0,03 oC

< 20 mK

<0,02 oC

Rozdzielczość przestrzenna IFOV [mrad] 0,68 mrad
Ceny, parametry, funkcje mogą ulec zmianie.
2

UltraMAX

Wyjątkowa technika przetwarzania obrazu, która pozwala na generowanie raportów z obrazami, mającymi cztery razy więcej pikseli i 50% mniej szumów.

Dzięki tej funkcji będziemy w stanie powiększyć mniejsze cele i zmierzyć je dokładniej niż kiedykolwiek.

3

Funkcje pomiarowe.

Seria T6xx to możliwość jednoczesnego korzystania z dowolnie przemieszczanych po ekranie funkcji pomiarowych:

  • do 10 punktów pomiarowych,
  • do 5 obszarów – w każdym obszarze można oznaczyć maksymalną, minimalną i średnią temperaturę. Każdy z obszarów może zmieniać dowolnie rozmiary,
  • izotermy /poniżej, powyżej, przedział/,
  • rozkład temperatury na linii z wykresem,
  • delta T – między dowolnie wybranymi funkcjami,
  • rozkład temperatury w okręgu o dowolnej średnicy.
4

Lokalne parametry.

Teraz dla każdego punktu i obszaru pomiarowego na monitorze kamery możemy wprowadzić indywidualne parametry pomiaru, takie jak:

  • współczynnik emisyjności,
  • temperaturę odbitą,
  • i odległość kamery od obiektu.

To niezwykle istotne jeżeli chcesz, jeszcze w terenie, określić precyzyjnie różnice temperatur obiektów o różnych właściwościach emisji promieniowania podczerwonego.

5

Funkcja wspierająca pomiar „MSX”

Nowa, opatentowana technologia Teledyne FLIR zapewniająca uwidocznienie zarysów obiektów na obrazie termowizyjnym w czasie rzeczywistym.

Zalety funkcji:

  • Ostrzejszy obraz termiczny – uwidocznienie wszystkich istotnych elementów badanego obiektu, łącznie z możliwością odczytania np. kształtu, zarysu obiektów jak również możliwość odczytania treści na tabliczkach znamionowych.
  • Szybsza lokalizacja kształtu a tym samym szybsza droga do rozwiązania problemu.
  • Duże ułatwienie przy produkcji raportów, często możliwość wyeliminowania zdjęcia w świetle widzialnym.
6

Funkcja wspierająca pomiar „thermalfusion”

Funkcja thermalfusion to proces nałożenia obrazu termicznego na obraz w świetle widzialnym. Dzięki temu można wyszczególnić te fragmenty obiektu, których temperatura nas interesuje.

7

Funkcja wspierająca pomiar auto orientacja

Funkcja umożliwiająca obracanie kamerą termowizyjną i automatyczne dostosowanie obrazu na wyświetlaczu kamery. Teraz możesz wykonać prawidłowo termogram w pionie i w poziomie.

8

Funkcja wspierająca pomiar „obraz w obrazie”

Nanieś na zdjęcie w świetle widzialnym, obraz termowizyjny. Teraz jeszcze łatwiej i jeszcze szybciej zlokalizujesz problem. Obraz termowizyjny można dowolnie przemieszczać po ekranie, można również zmieniać jego wymiary.

9

Łączność bluetooth.

Kamery termowizyjne Teledyne FLIR współpracują dzieki Bluetooth z miernikami wykorzystującymi technologię Meterlink. Korzyści? Oszczędność czasu w czasie pomiarów i analizy obrazów, zwiększenie dokładności pomiarów dzięki wyeliminowaniu błedów wynikających z przepisywania.

10

Łączność wifi.

Kamery termowizyjne Teledyne FLIR seria T6xx współpracują z oprogramowaniem mobilnym dla urządzeń z OSX od Apple, Android i Kindle od Google. Prześlij wykonane termogramy do tabletu lub smartfona i przygotuj raport, jeszcze w miejscu badań termowizyjnych.

11

Dotykowy wyświetlacz i intuicyjne menu.

Kamery termowizyjne serii T6xx wyposażono w dotykowy ekran i niezwykle intuicyjne menu. Maksymalnie w 3 ruchach dotrzesz do najważniejszych funkcji kamery.

Ceny Parametry Funkcje Wyposażenie

Porównaj kamery termowizyjne Flir T640, T660

Zobacz cennik i porównanie kamer Flir >

Materiały do pobrania – Flir T640, T660