Kamery termowizyjne FLIR Ex/xt
E5xt, E6xt, E8xt
Kamery na podczerwień z MSX®
Ceny Parametry Funkcje Wyposażenie
Porównaj kamery termowizyjne Flir E5xt, E6xt, E8xt
Ceny, parametry i funkcje mogą ulec zmianie. Ceny w PLN netto wg. kursy € w NBP.
Zastosowanie kamer FLIR Ex/xt
To mobilne kamery termowizyjne, ultra uniwersalne, proste w obsłudze, wytrzymałe. Modele FLIR E5xt, Flir E6xt, Flir E8xt mierzą temperatury w zależności od wybranego modelu, w zakresie od -20°C nawet do +550°C. Przeznaczone są głównie do zastosowań w przemyśle, energetyce i budownictwie: dla SUR /Służby Utrzymania Ruchu/, audytorów energetycznych, rzeczoznawców ubezpieczeniowych i inspektorów budowlanych – zarówno do oceny ryzyka, jak i przy likwidacji szkód, także dla agentów nieruchomości. Dla elektryka, mechanika, hydraulika, instalatora maszyn i urządzeń – do szybkich inspekcji termowizyjnych.
Zastosowanie kamer FLIR Ex/xt
w przemyśle i energetyce
- Inspekcja urządzeń elektrycznych – badanie termowizyjne elementów toru prądowego, począwszy od średniego napięcia SN (model FLIR E6xt i FLIR E8xt) do niskiego napięcia NN (model FLIR E5xt, FLIR E6xt i FLIR E8xt).
- Analiza rozkładu temperatury na powierzchniach maszyn i urządzeń mechanicznych (silniki, łożyska, przekładnie).
- Ocena pracy instalacji hydraulicznych (zawory) i instalacji HVAC.
- Kontrola jakości izolacji termicznej pieców i rurociągów.
Zastosowanie kamer FLIR Ex/xt
w budownictwie
W zależności od parametrów pomiaru wybranego modelu kamery, ocenimy:
- stan izolacji termicznej budynków,
- szczelność montażu stolarki okiennej i drzwiowej,
- jakość pracy klimatyzacji i wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej,
- zakres zawilgoceń,
- jakość pracy i przebieg sieci CO i CWU,
- ogrzewanie podłogowe wodne i elektryczne.
Ważne cechy kamery termowizyjnej FLIR Ex/xt
Prosta w obsłudze, szybka, relatywnie tania w stosunku do jakości. Nie wymaga wiedzy i doświadczenia w pomiarach termowizyjnych. Umożliwia natychmiastową ocenę sytuacji, co – jeżeli jesteś np. hydraulikiem, elektrykiem, instalatorem okien, izolacji lub systemów HVAC – daje przewagę w diagnostyce nad Twoją konkurencją.
zalet
Skrojona na miarę
Kamera lekka, nieduża. Wygodna, bardzo dobrze wyważona – świetnie leży w ręku. Bez problemów znajdzie się na nią miejsce w każdej torbie z narzędziami pomiarowymi.
Łatwa i szybka w użyciu
Obsługa kamery może odbywać się jedną ręką, nawet w rękawicy. Urządzenie pracuje automatycznie. Udział operatora sprowadza się do włączenia aparatu, szukania anomalii temperaturowych i ewentualnie archiwizowania termogramów na twardym dysku kamery termowizyjnej.
Wytrzymała
Kamery termograficzne FLIR poddano wielu testom. Wykazały, że kamera jest bardzo trwała, wytrzymuje upadek z wysokości 2 metrów. Pracuje przy dużym zapyleniu, drganiach, w deszczu zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach. Wystarczy zarejestrować kamerę na stronach internetowych Teledyne FLIR, a każda jej część zostanie objęta programem gwarancyjnym producenta na 2 lata, a detektor kamery aż na 10 lat.
Pięć trybów prezentacji obrazu
Kamera pracuje w pięciu trybach prezentacji obrazu termograficznego i widzialnego. W trakcie pomiarów, jak i przy pracy nad raportem, można wybrać najdogodniejszy sposób (lub sposoby) na szybkie i dokładne zobrazowanie problemu.
Funkcja MSX®
MSX® to opatentowana technologia Teledyne FLIR, która polega na nanoszeniu w czasie rzeczywistym krawędzi badanego obiektu na jego zdjęcie termograficzne.
Zalety funkcji MSX®:
Uzyskujemy ostrzejszy obraz termiczny – dzięki tej funkcji widzimy kształt badanego obiektu, a nawet możemy odczytać treści na tabliczkach znamionowych. Szybsze zobrazowanie kształtu to szybsza droga do rozwiązania problemu i przygotowania raportów z badań i pomiarów termowizyjnych.
Zwróć uwagę na zdjęciach, jak funkcja MSX® ułatwia identyfikacje elementów obiektów na termogramach.
Łączność wi-fi
Kamery termowizyjne FLIR z łącznością wi-fi mogą udostępnić termogramy i raporty bezprzewodowo – do smartfonu lub tabletu z darmowym oprogramowaniem FLIR Tools. Użycie łączności wi-fi i aplikacji FLIR Tools, jeszcze w miejscu pomiarów termowizyjnych, daje większe szanse natychmiastowego zdiagnozowania miejsca awarii, pozwala na szybszą archiwizację i powiadomienie współpracowników.
Obiektyw szerokokątny
Dzięki szerokokątnemu obiektywowi w kamerze termowizyjnej można wykonać mniej termogramów. Tym samym pomiary są szybsze i szybciej powstaje raport z badań termograficznych.
Kamera FLIR E5xt, FLIR E6xt, FLIR E8xt z zamontowanym na stałe obiektywem szerokokątnym sprawdza się w małych pomieszczeniach, w ciasnych zakamarkach maszyn i rozdzielni.
Funkcja izoterma – poniżej, powyżej.
Kamera termowizyjna Flir E6xt lub Flir E8xt natychmiast powiadomi o przekroczeniu temperatury alarmowej obserwowanego obiektu. Wystarczy użyć funkcji izoterma i wprowadzić odpowiednią temperaturę alarmową do kamery. Każde miejsce obiektu, po osiągnięciu temperatury alarmowej, zabarwi się odpowiednim dla typu alarmu kolorem.
Ta funkcja przyspiesza inspekcję. Szczególnie gdy elementy obiektu są małe i jest ich dużo np. złącza NN w rozdzielniach czy szafach sterowniczych.
Przegląd termograficzny staje się dokładny i szybki.
Żaden gorący punkt nie umknie.
Porównanie obrazu z detektorów kamer Flir Ex/xt
80×60
80×60 rozdzielczość detektora
4 800 czujników podczerwieni
150mK czułość termiczna
160×120
160×120 rozdzielczość detektora
19 200 pixeli pomiarowych
60mK czułość termiczna
240×180
240×180 rozdzielczość detektora
43 200 pixeli pomiarowych
60mK czułość termiczna
320×240
320×240 rozdzielczość detektora
76 800 pixeli pomiarowych
60mK czułość termiczna