Ponad 60 lat doświadczenia

Teledyne FLIR od 60 lat zajmuje się produkcją wyłącznie dla termografii. Obecne kamery termowizyjne tej firmy to już 7 generacja. Tu znjadziesz kamery trwałe, niezawodne, ergonomiczne i intuicyjne.

Teledyne FLIR powstał w 1978 r. i obecnie łączy dorobek pięciu firm, które od 1958 r. osiągały znaczące sukcesy na rynku produkcji kamer termowizyjnych — szwedzkiej AGEMA Infrared Systems (dawniej AGA Infrared Systems), trzech amerykańskich; Indigo Systems, FSI i Inframetrics oraz francuskiej Cedip nabytej w 2008 roku specjalizującej się w produkcji chłodzonych detektorów. W listopadzie 2007 firma Teledyne FLIR zakupiła firmę Extech Instruments.

Firma Teledyne FLIR sprzedała ponad 100 tys. kamer termowizyjnych na całym świecie, miedzy innymi do zastosowań, takich jak utrzymanie ruchu, badania i rozwój, badania nieniszczące, kontrola i automatyzacja procesów, systemy Machine Vision.

    Teledyne FLIR ma trzy zakłady produkcyjne w Stanach Zjednoczonych (Portland, Boston, Santa Barbara) i jeden w Szwecji (Sztokholm), a od 2007 roku także w Tallinie w Estonii. Klienci na całym świecie są obsługiwani przez biura sprzedaży bezpośredniej — w Belgii, Brazylii, Chinach, Francji, Hongkongu, Japonii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Włoszech

Zatrudnienie: ponad 3215 na całym świecie (2011)

Rankingi: # 37 na liście Forbes: 200 Najlepsze małych firm (2007)

Dochody: $ 1.4b (2010)

Add Comment